Харків, Академічна вул. 1а 0 800 331 743 +38(050) 333 47 90 +38(067) 333 24 81
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК ua/ ru/ en/ pl
ua/ ru/ en/ pl ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

ВАЖЛИВІСТЬ СОРТУВАННЯ ВІДХОДІВ ДЛЯ ПОДАЛЬШОЇ ПЕРЕРОБКИ

ВАЖЛИВІСТЬ СОРТУВАННЯ ВІДХОДІВ ДЛЯ ПОДАЛЬШОЇ ПЕРЕРОБКИ

У наші дні, по всій планеті, щороку випускаються тонни продукції для побутових потреб людей. Серед найбільш затребуваних товарів виділяють паперові вироби і пластикову тару. У зв’язку з несприятливою екологічною ситуацією в світі, особлива увага приділяється питанню правильної утилізації та переробки для виробництва з вторсировини нових товарів.

Перед тим, як вторсировина відправляється на переробку, її ретельно сортують. Пропонуємо розібратися хто це робить і як відбувається сам процес.

НАВІЩО СОРТУВАТИ ВІДХОДИ

Все, що використовує людина, з часом, стає сміттям. І,  щоб наша планета не перетворилася на величезний смітник, слід правильно утилізувати відходи.

Потрапляючи на звалище, деякі види сміття, такі як – батарейки, ртутьмісткі лампи, пластмасові вироби, спричиняють колосального збитку флорі і фауні, і самій людині. Для того, щоб зберегти екологічну рівновагу нашої планети, кожен з нас повинен прийняти правильне рішення по сортуванню відходів. Це дозволить повторно використовувати їх після переробки та безпечно утилізувати, з мінімальною шкодою для навколишнього середовища. Метою вторинного використання матеріалів є збереження пластмас в якості вихідного матеріалу. В ідеалі, вторинний гранулят або вторинний продукт, отриманий в результаті переробки, можна використовувати так само, як і вихідний пластик.

ЯК СОРТУЮТЬ СМІТТЯ

Цивілізовані країни приділяють величезну увагу охороні навколишнього середовища та економії корисних копалин і природних ресурсів. Широко використовувана практика як у звичайних людей, так і на підприємствах, збір і утилізація відходів у різні контейнери. Сама це і  дозволяє відправити їх на переробні виробництва.

На відміну від європейського досвіду, в Україні ще не так розвинуте сортування сміття. Але, слід зазначити, що в містах нашої країни починають встановлювати контейнери для збору пет-тари або різні ємності для скла, батарейок, паперу. Спеціалізовані компанії займаються збором і переробкою вторинної сировини та приймають великі обсяги відходів. Більшість із них мають свої власні виробничі лінії з виготовлення продукції з гранульованого полімеру.

Раціональним рішенням стало виникнення спеціальних заводів на територіях сміттєзвалищ. На яких, з гори сміття, виділяють відходи, які можна переробити повторно – це і папір, і пластикові пляшки, гума, скло, дерево та багато іншого.

Принципи сортування відходів:

  • відділяється побутове сміття від харчового;
  • з побутових відходів виділяється сміття, яке придатне для вторинної переробки;
  • утилізація біовідходів.

На заводі, в обов’язковому порядку, відбувається сортування відходів за типом матеріалу, далі вони очищаються від піску і землі. Потім сміття відправляється в цех, де і відбувається подрібнення на гранули та переплавлення. З пластикових відходів в промисловості виробляють труби, упаковку і тару, меблі, плівку, господарські та технічні вироби, корпуси побутових приладів тощо.

У багатьох великих містах використовують зручну систему сортування контейнерів за кольорами:

  • сині – призначені для чистого сухого паперу;
  • жовті – використовуються для пластикового сміття;
  • зелені – застосовуються для залишків їжі, підгузок, упаковок Tetra Pak.

Але,перш ніж сміття потрапить на смітник, його слід самостійно впорядкувати. Сортування відходів є обов’язковим для того, щоб їх відправлення на переробку стало можливим.