Харків, Академічна вул. 1а +38(067) 572 23 95
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК ua/ ru/ en/ pl
ua/ ru/ en/ pl ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

Що можна виробляти з переробленого пластику

Що можна виробляти з переробленого пластику

Про переробку пластику, особливості пластику та виробів зроблених із пластику.

З моменту створення пластику, він зарекомендував себе як практичний, багатоцільовий і недорогий матеріал. Виробництво пластикових виробів не вимагає великих витрат, а сфера застосування і використання виробів, стає дедалі більше. Одночасно з ростом пластикової індустрії, зростають пластикові відходи.  Зростання кількості відпрацьованого пластику практично пропорційна зростанню нових виробів.  Відповідно питання утилізації або переробки пластику, стає загальносвітовим завданням.

Пластик розділяється на кілька видів.  Один з найпоширеніших та найчастіше використовуваний вид є ПЕТ.  З цього виду пластику роблять майже всі пляшки одноразового використання.  Пляшка з ПЕТ стійка до температури до -40 С °, матеріал не тріскається і з легкістю витримує зміни об’єму рідини яка знаходиться всередині.  При високій температурі, до 75 С°, матеріал зберігає свої властивості і форму.  Матеріал починає виділяти деякі хімічні речовини після багаторазового використання і впливу на нього високих температур або ультрафіолету, але вони дуже малі.

Саме ПЕТ, найчастіше піддається переробці.  Так як час використання одноразової пляшки дуже незначний, цей вид пластикового сміття найбільш поширений.  Вторинна переробка ПЕТ – це економія природних ресурсів, так як сировиною для цього виду пластику є нафта.  А в разі потрапляння відпрацьованого пластику на переробку, а не на звалище або в дику природу – це найкраща турбота про екологію планети.

Перш ніж потрапити на переробку, все сміття сортується за типом та кольором. Після сортування сміття ретельно миють.  Як згадувалося вище, є кілька видів пластику і відповідно їх хімічний склад різний, а відповідно і різна температура плавління.  Потім відбувається дроблення або перетирання, в залежності від типу і подальшого призначення.

 

Області застосування вторинного пластика постійно зростають.

На сьогодні, вже стало звичним бачити в магазинах одяг з переробленого поліестеру.  Ряд компаній, використовує для своїх виробів тканину, для виробництва якої використовують тільки вторинний поліестер.

І звичайно, нові пластикові пляшки робляться з перероблених.

З переробленого пластику роблять дорожню плитку, а в Голландії побудували велодоріжку повністю з переробленого пластику.  Там же, в Голландії, інженери розробили дорожні плити з вторинного пластика.  Монтаж такої дороги займає мінімальну кількість часу, а заміна пошкодженої ділянки дороги складе кілька хвилин.  У порожнині під дорогою, можна розташувати різні комунікації.

Ще одне застосування вторинного пластику – велосипедні деталі і навіть повністю рама з переробленого пластику.

Меблі з пластика.  Завдяки кільком художникам-архітекторам, на світ з’явилися пластикові стільці і столи, які привернули до себе всесвітню увагу.  Ці речі були культовими та недоступними для багатьох ще 15 років тому, але на сьогодні багато компаній зробили своїм основним продуктом саме пластикові меблі.  За багатьма параметрами вони перевершують традиційні меблі з дерева або ДСП.  До того ж пластик – пластичний матеріал з якого можливо, шляхом лиття, зробити різноманітні форми.

Дитячі майданчики.  Пластик, дозволяє зробити елементи майданчиків в різноманітних колірних рішеннях.  У плані безпеки для дітей, пластик найбільш безпечний матеріал.  При виготовленні, всі кути робляться округлими, що в майбутньому допоможе запобігти травми під час активної гри або при падінні дитини.

Канцелярські товари.  У цій області, для переробленого пластику найширше застосування.

Господарські товари.  Різні контейнери, предмети для кухні, світильники, посуд.

Вуличні лавки, міські споруди, різні огорожі які успішно можуть замінити традиційні металеві і дерев’яні.  Пластикові не потрібно фарбувати, а в разі поломки деталь, або всю конструкцію можна замінити, а зламану знову переробити.

 

В Україні, як і в інших європейських країнах, також переробляється пластик.

Завод Greenstep, що знаходиться в Харкові, виконує весь цикл, необхідний для рециклінгу пластикових відходів.

З питань співпраці, придбання ПЕТ гранул звертайтеся за телефоном: +380 67 577 97 99