Харків, Академічна вул. 1а 0 800 331 743 +38(050) 333 47 90 +38(067) 333 24 81
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК ua/ ru/ en/ pl
ua/ ru/ en/ pl ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

Шерстепон

Шерстепон

Шерстепон – це один з видів нетканих утеплювачів. У продажу зустрічається різне процентне співвідношення поліефірних волокон і вовни. Зміст вовни може досягати до 80%. Ціна шерстепона утворюється відповідно до вмісту вовни в утеплювачі. Зазвичай, для виготовлення шерстепона використовують некондиційну вовну, яка не підходить для виготовлення виробів з чистої вовни. Це не робить шерстепон неякісним або другосортним матеріалом. Скоріше факт використання вовни, не вищого сорту, сприятливо відображається на ціні утеплювача. Колір полотна залежить від виду використовуваної вовни, як правило це бежевий або світло сірий. Поліефірні волокна, в складі шерстепона, відіграють роль не тільки бюджетної добавки. Вони доповнюють натуральну вовну та роблять полотно міцнішим, додають об’єм та й полегшують догляд за майбутнім виробом з шерстепону. Поліефір, маючи властивість, плавиться при досить низькій температурі, служить фіксатором. Проходячи через спеціальне обладнання, невеликі ділянки матеріалу розплавляються, тим самим фіксуючі матеріали. Після змішування натуральної вовни і штучного волокна, корисні властивості вовни зберігаються. Матеріал не вибагливий у догляді, як натуральна вовна, йому не страшні часті прання, він не втрачає форму. У поєднанні з порожнистим волокном поліефіру, матеріал краще зберігає тепло. Шерстепон не токсичний та гіпоалергенний.

 

Вовна, перед з’єднанням з поліефірним волокном, ретельно готується. Її промивають, вичісують і піддають термічній обробці. Термічна обробка необхідна для того, щоб шерстепон зберігав свою початкову форму й розмір при намоканні або після прання вироби.

 

Шерстепон використовується для утеплення верхнього одягу для дітей і дорослих. На відміну від синтепону, який служить утеплювачем демісезонного одягу, шерстепон використовують в якості утеплювача зимового одягу. Шерстепон краще тримає тепло, саме завдяки наявності в складі натуральної вовни.

 

В Україні шерстепон користується високим попитом, як наповнювач для постільних речей. Матеріал відмінно підходить для теплих ковдр, покривал й пледів. Ковдра з шерстепону не поступиться по рівню тепла 100% вовняній ковдрі, а прослужить на кілька років довше. До того ж, ковдру виготовлену на основі шерстепону, можна з’єднати з бавовною, поліестром, шовком. Вона може бути будь-якого кольору, мати будь-яку форму.

 

Догляд за виробом з шерстепону не завдасть особливих клопотів. Якщо шерстепон містить більше 50% вовни в своєму складі, такий виріб краще прати на делікатному режимі або режимі “Вовна”. Вироби з меншим складом вовни можна прати в звичайному режимі, при 30-40 градусах. Віджим краще ставити максимум на 800 обертів. Одяг, такий, як куртки, пальто з шерстепону, необхідно залишати сушити на плічках. Ковдри, покривала краще сушити розклавши на рівній поверхні.

 

У таблиці можна порівняти основні характеристики матеріалів та їх термін служби.

 

Матеріал Основні характеристики Особливості догляду Середній термін експлуатації
Шерстепон

 1. Екологічний.
 2. Здатний вбирати вологу.
 3. Не викликає алергії.
 4. Добре зберігається та проводить тепло.
 5. Має високу повітропроникність.
 6. Зберігає форму під час експлуатації.
 7. Легкий при великому об’ємі.
 8. Не вбирає запахи.
Легко переться, можливо прання у машинці. Близько 7-8 років
Натуральна вовна

 1. Матеріал має здатність поглинати та віддавати вологу, тобто має високу гігроскопічність.
 2. Матеріал здатний “дихати”
 3. Добре зберігає тепло.
 4. Здатний провокувати алергічні реакції у людини.
 5. Не здатний довго тримати форму.
 6. Велика вірогідність появи мікроорганізмів, молі.
Забороняеться прати. Тільки хімчистка. Не більше 3-х років
Синтепон

 1. Екологічний.
 2. Не провокує алергії.
 3. Не вбирає пил, в ньому на існують мікроорганізми.
 4. Гідрофобність – здатність поліефірних волокон синтепона не вбирати вологу, при цьому зберігати повітропроникність.
 5. Терморегуляція – здатність утримувати тепло та зігрівати низьких температурах повітря, а в спекотні дні охолоджувати організм людини.
 6. Великий об’єм при малій вазі.
 7. Зберігає форму після прання.
 8. Не вбирає запахи.
Легко переться при температурі до 40 градусів, після прання матеріал швидко сохне. 3-4 роки

 

Отже, зараз ми можемо зробити висновок, що шерстепон – це найкраща альтернатива натуральній вовні, як утеплювач за ціною і за терміном експлуатації.