Харків, Академічна вул. 1а 0 800 331 743 +38(050) 333 47 90 +38(067) 333 24 81
ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК ua/ ru/ en/ pl
ua/ ru/ en/ pl ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК

ПРИЧИНИ І ДОЦІЛЬНІСТЬ ВТОРИННОЇ ПЕРЕРОБКИ ВІДХОДІВ

ПРИЧИНИ І ДОЦІЛЬНІСТЬ ВТОРИННОЇ ПЕРЕРОБКИ ВІДХОДІВ

З огляду на цивілізацію, відходи, – невід’ємний аспект нашого життя. У розвиненому індустріальному суспільстві їхня кількість значно зросла, а їх склад змінився з розвитком технологій та способом споживання. Практично всі товари, що купуються сьогодні в супермаркеті, виготовлені з паперу, скла, пластику, алюмінію та інших металів, які можливо використовувати повторно. При правильному сортуванні, зі сміття, вони перетворюються в цінну вторсировину. Сьогодні, все частіше обговорюється  питання необхідності вторинного використання того, що люди,зазвичай, просто викидають в сміттєвий бак.

Так, в чому ж суть вторинної переробки відходів? І, чому це питання екології, так гостро, постало не тільки в межах окремої країни, а й у глобальнішому сенсі, спробуємо розібратися.

НАВІЩО ПОТРІБНА ВТОРИННА ПЕРЕРОБКА ВІДХОДІВ

Екологи всього світу порушують питання економії природних ресурсів і охорони навколишнього середовища. Регулярна поява і впровадження нових методів з утилізації відходів, в багатьох цивілізованих країнах, орієнтоване на роздільний збір і сортування побутового сміття.

Актуальності набуває і пропозиція з організації вторинного використання відходів (рециклінг), що дозволяє використовувати більшу частину ресурсів практично необмежену кількість разів:

  • скло можна переробляти в нову упаковку або використовувати для будівельних матеріалів
  • перероблений пластик використовується для виробництва флісового одягу, садових меблів, парканів, рам, ручок і квіткових горщиків
  • нові кавові фільтри, туалетні приналежності та папір для друку зроблені з переробленого паперу
  • біовідходи можна використовувати в якості компосту для добрив рослин і квітів.

Основна ідея рециклінгу – максимальне використання наявних відходів з мінімально можливими витратами сировини та енергії. Обробка вторинної сировини спрямована для скорочення використання природних благ, щоб уникнути їх вичерпуання у майбутньому. Сьогодні рециклінг вторинної сировини заслужено можна назвати найбільш раціональним методом утилізації побутових і промислових відходів. Завдяки такому процесу, більшу частину викинутого сміття можна використовувати повторно.

Актуальність даного питання дуже легко пояснюється:

  • природні ресурси на нашій планеті обмежені і для їх відновлення потрібен тривалий час. Завдяки отриманню вторинної сировини знижується споживання природних ресурсів, що, безсумнівно, приносить користь навколишньому середовищу
  • побутове та промислове сміття на звалищах несе серйозну загрозу для поверхневих і ґрунтових вод, чистоти повітря і грунту
  • кількість сміття щорічно збільшується в геометричній прогресії, і зовсім скоро наша планета потоне в ньому, якщо ми не почнемо правильно його утилізувати
  • переробка відходів є досить заощадливою у фінансовому плані, оскільки, фінансові витрати на переробку вторсировини значно менші, ніж на виробництво продукту з первинного матеріалу.

З огляду на вищесказане, доречно дійти висновку, що: правильно налаштований процес утилізації відходів – це не тільки крок на шляху до вирішення екологічних проблем, а й, в значній мірі, дійсно, інвестиційно заощадлеве рішення. Варто задуматись про це вже зараз!